//کدام دوربین را انتخاب کنم؟ Canon، Nikon یا Sony

کدام دوربین را انتخاب کنم؟ Canon، Nikon یا Sony

 

همیشه بین برندهای مهم سازنده دوربین در دنیا رقابت سنگینی وجود دارد. برای بررسی دوربین‌ها و رسیدن به یک نتیجه برای انتخاب بهترین دوربین عکاسی به بررسی سه دوربین Canon،Nikon و Sony می‌پردازیم.

اگر شما به دو نقاش ابزارهای یکسان با سوژه‌های نقاشی یکسان هم بدهید نتیجه کاملاً متفاوت خواهد بود به‌این‌ترتیب انتظار داشتن نتیجه بهتر در عکاسی با داشتن ابزار بهتر انتظار درستی نخواهد بود.

اگر شما ابزار فوق‌العاده کارآمدی هم داشته باشید اما از تنظیمات ضعیفی استفاده کنید نتیجه قابل قبولی نخواهید داشت. همچنین اگر به‌تازگی وارد عرصه عکاسی شده‌اید، دوربین عکاسی برای شما صرفاً ابزار یادگیری است. قطعاً بعد از یادگیری کامل عکاسی توانایی بیشتری برای انتخاب دوربینی با بهترین قابلیت‌ها و مناسب خواسته‌هایتان خواهید داشت.

برای بررسی این سه دوربین به مقایسه برخی ویژگی‌های تکنیکی آن‌ها می‌پردازیم.

کنون نیکون سونی

سنسور:

مهم‌ترین تفاوت میان دوربین‌ها تفاوت قدرت Sensor آن‌هاست. انواع مختلف دوربین‌ها دارای Sensor هایی با توانایی‌های کاملاً متفاوت هستند و شما تفاوت‌های بسیار زیادی را ازنظر noise، زوایا، عمق دید و تعداد Pixel های پایه خواهید یافت.

 

لنز:

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یا نابودی در ثبت تصاویر Lens ها هستند، لنز ضعیف نتیجه مطلوبی را به شما نخواهد داد حتی اگر متعلق به دوربینی از بهترین برند باشد.

 

دست‌ها و چشم‌ها

هر عکاسی دنیا را از زاویه دید منحصربه‌فرد خودش می‌بیند. اگر در پایان روز نتیجه کار دو عکاس که در مکان مشابهی قرار داشته‌اند را ببینید متوجه تفاوت نتیجه خواهید شد.

 

این‌ها عواملی هستند که در کیفیت تصاویر به‌طور عمومی مؤثر هستند. دوربین‌های DSLR به‌سرعت، محبوبیت زیادی میان کاربران به دست آوردند و ما در ادامه سه دوربین از سه برند معتبر را برای یافتن بهترین گزینه در میان دوربین‌های DSLR بررسی می‌کنیم.

 

NIKON

شرکت Nikon هشتمین شرکت سازنده تراشه در دنیاست و دارای محصولاتی در بازهٔ Microscope، Semi Conductor و Binoculars هستند. این شرکت در سال ۱۹۱۷ تأسیس‌شده و به‌عنوان رقیب اصلی Canon محسوب می‌شود.

محصولات اصلی این شرکت برای عکاسی Nikon Lenses و دوربین‌های Nikon F هستند که از دهه ۵۰ تا عصر دوربین‌های دیجیتال تکامل‌یافته‌اند.

بدنهٔ بسیاری از دوربین‌های Nikon همچنان برای استفاده از لنزهای دهه ۶۰ و ۷۰ مناسب هستند و باعث شده این دوربین تبدیل به یکی از گزینه‌های مناسب، به علت قیمت مناسب و امکان اعمال تنظیمات دستی بسیار آسان باشد.

این شرکت تعدادی از اولیه‌ترین دوربین‌های DSLR را ساخته و بعد از چندین سال وارد شاخه‌ای از دوربین‌های mirror less با ساخت دوربین Nikon-1 شده است.

 

Canon

اصلی‌ترین رقیب شرکت Nikon می‌باشد که در سال ۱۹۳۷ تأسیس‌شده است. درواقع این شرکت ژاپنی و جز ۱۰ شرکت بزرگ واصلی در این کشور است. Canon  تبدیل به یکی از مهم‌ترین رقبای Nikon در دهه ۷۰ شد و به‌طور پیوسته ازنظر هویت و محبوبیت در میان کاربران گسترش یافت.

 

Sony

اولین دوربین Sony در دهه ۹۰ تولید شد. اما بعدها شرکت، تمرکز اصلی را بر تولید تجهیزات کامپیوتری گذاشت. این برند، دوربین Konica Minolta را در سال ۲۰۰۶ تولید کرد و تبدیل به سومین تولیدکننده مهم دوربین در جهان شد. اگرچه خط تولید تجهیزات کامپیوتری دارای رقابت کمتری با سایر تولیدکنندگان می‌باشد.

 

اگر می‌خواهید عکاسی را جدی دنبال کنید باید لوازم و ابزار بیشتری برای این کار تهیه کنید. ممکن است این لوازم از دوربین‌های جدید تا لنز ها، فیلتر ها، فلش ها و یا کارت‌های حافظه متغیر باشد. همچنین نوع و سیستم دوربین هم اهمیت ویژه‌ای درنتیجه کار خواهد داشت، در بین برندهای مختلف Canon و Nikon انتخاب‌های بیشتری را برای خرید دوربین و تجهیزات و لنزها در اختیار مخاطب قرار می‌دهند.

در قیاس دو دوربین Canon و Nikon برخی معتقدند دوربین Nikon DSLR توسط عکاسان ساخته‌شده درحالی‌که دوربین Canon DSLR توسط مهندسان ساخته‌شده، ازاین‌رو یادگیری و کار با دوربین‌های Nikon ساده‌تر از دوربین‌های Canon هست. قابلیت Auto ISO در دوربین Nikon بسیار بهتر از دوربین Canon  بوده و همچنین دوربین Nikon دارای سیستم Focus بسیار بهتری در مدل‌های نهایی این دوربین است.

Canon در مقایسه با Nikon بیشتر در دسترس است. اگرچه این مشکل در طول سالیان گذشته تا حد زیادی رفع شده اما همچنان در دسترس نبودن برخی لنزهای Nikon از مشکلات عمده محسوب می‌شود.

Canon ازنظر قیمت به‌صرفه‌تر بوده و انتخاب‌های بهتری برای لنز در اختیار کاربران قرار می‌دهد همچنین عملکرد بسیار مناسبی برای در دسترس نگه‌داشتن همیشگی لنزها دارند.

 

۱۳۹۷-۴-۱۹ ۱۳:۱۱:۵۲ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , , , , , , , |