//بهترین نرم‌افزار تدوین در سال ۲۰۲۱ – ادوبی پریمیر پرو

بهترین نرم‌افزار تدوین در سال ۲۰۲۱ – ادوبی پریمیر پرو

 PREMIERE PRO CC

پریمیر یک برنامه تکامل‌یافته حرفه‌ای به‌منظور تدوین فیلم است. این برنامه مجموعه‌ای از طراحی، بازنگری و اصلاحات در چند دهه است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کمپانی ادوبی توجه به نظرات و خواسته‌های کاربران و تحقق بخشیدن به خواسته‌ها و امکانات موردنیاز آن‌هاست. نتیجه این پشتیبانی برنامه‌ای قدرتمند، تطبیق‌پذیر و کارا برای تدوین هر ویدیویی اعم از فیلم کامل، موزیک ویدیو و فیلمهای خانگی است.

مانند تمام برنامه‌های تدوین Adobe Premiere Pro نیازمند الزاماتی در سیستم سخت‌افزاری است. درواقع این الزامات سخت‌افزاری تأمین‌کننده پایه نرم‌افزار هستند.

 

CPU

پردازنده یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سیستم برای عملکرد صحیح و کامل پریمیر است. اگرچه قسمت‌های دیگری از سیستم نیز بر عملکرد این برنامه مؤثر هستند اما CPU به‌عنوان هسته اصلی و تأمین‌کننده هر آنچه شما در این نرم‌افزار انجام می‌دهید است.

از بین تمامی پردازنده‌های اینتل تنها سه پردازنده مناسب برای بهترین عملکرد نرم‌افزار پریمیر وجود دارد. اگرچه CPU های گران‌تری از نمونه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم در بازار موجود هستند اما این سه گزینه برای بهترین عملکرد در این نرم‌افزار هستند.

 • Intel Core i7 7820X 3.6GHz (4.3/4.5GHz Turbo) 8 Core

این پردازنده بسیار قوی‌تر از آخرین‌مدل در نسل قبلی CPU ها و باقیمتی نزدیک به ۳/۱ آن عرضه می‌شود. این CPU برای استفاده از هر آنچه در نرم‌افزار پریمیر وجود دارد ازجمله playback, rendering preview و exporting جوابگو خواهد بود.

 • Intel Core i9 7900X 3.3GHz (4.3/4.5GHz Turbo) 10 Core

اگرچه این CPU در بسیاری موارد خیلی سریع‌تر از Intel Core i7 7820X عمل می‌کند، ولی Intel Core i9 7900X حدود ۵ درصد سریع‌تر برای Rendering Preview و Export عمل می‌کند. مهم‌ترین مزیت این CPU عملکرد سریع‌تر و بهتر برای ادیت  ۴kمی‌باشد.

 • Intel Core i9 7940X 3.1GHz (4.3/4.4GHz Turbo) 14 Core

برای دسترسی به پیشرفته‌ترین امکانات و کارایی‌های پریمیر پرو این CPU سریع‌ترین نمونه موجود تست‌شده می‌باشد، سرعت exporting در این CPU حدود ۷ درصد سریع‌تر از Intel Core i9 7900X است اما نکته مهم‌تر، بهتر بودن playback در رزولوشن ۴k و ۳k  می‌باشد. درواقع این CPU بهترین گزینه موجود برای کار با نرم‌افزار Premiere می‌باشد.

 

Video Card (GPU)

یک GPU خوب نه‌تنها زمان موردنیاز برای کدینگ یک ویدیو را کاهش می‌دهد بلکه می‌تواند کارایی نرم‌افزار با رزولوشن بالا و افکت های متعدد اعمال‌شده را تا حد قابل‌توجهی افزایش دهد. ادوبی لیستی از GPU هایی که به افکت های موجود در نرم‌افزار سرعت می‌بخشند را ارائه کرده تا مقایسه کنید کدام‌یک از آنها کارایی شما در استفاده از این نرم‌افزار را ارتقا می‌بخشند.

 • NVIDIA Quadro P4000 8GB
 • NVIDIA Quadro P5000 16GB
 • NVIDIA Quadro P6000 24GB
 • NVIDIA Quadro GP100 16GB

به خاطر داشته باشید یکی از چیزهای مهم برای Video Card ها داشتن رم کافی است.

 

۸k+ ۶k ۴k ۱۰۸۰p Footage Resolution
۱۰GB+ ۸GB ۶GB ۴GB Minimum WRAM Capacity

 

 

Memory (RAM)

اگرچه مقدار رم موردنیاز شما وابسته به طول مدت فیلم، کدک و پیچیدگی پروژه شماست، اما به‌طورکلی توصیه می‌شود برای کار با پریمیر پرو حداقل RAM 32GB را داشته باشید. مقدار دقیق موردنیاز شما بستگی به عملکرد شما در این نرم‌افزار دارد اما یک راهنمای کلی در جدول زیر با توجه به رزولوشن های مختلف ارائه‌شده است.

۶k/8k+ ۴k ۱۰۸۰p Footage Resolution
۱۲۸GB ۶۴GB ۳۲GB Minimum RAM Capacity

 

اگر می‌خواهید هم‌زمان با پریمیر پرو از نرم‌افزارهای دیگری استفاده کنید ممکن است به مقدار رم بیشتری نیاز داشته باشید.

 

Storage (Hard Drive)

 

تعدادی از هارد دیسک های مناسب برای نرم‌افزارهای تدوین که هر یک با توجه به استفاده‌های گوناگون پیشنهاد می‌شوند عبارت‌اند از:

 • Standard SSD (Samsung 850 EVO/Pro)
 • PCI-E X4 M.2 NVME SSD (Samsung 260 PRO)
 • Traditional Platter Drive (WD Red/Gold)
 • Primary Drive-OS -software (SSD)
 • Secondary Drive-Project Files (SSD/M.2 NVM)
 • Optional Tertiary Drive-dedicated cache (SSD/M.2 NV)